Традиції та обряди на свято Вознесіння Господнє

На  40 день після Великодня , в четвер 6-го тижня після Пасхи, всі православні християни світу відзначають одне з найважливіших свят церковного року — Вознесіння Господнє. Вознесіння – свято з “плаваючою” датою, яка безпосередньо залежить від Великодня, випадає на 40-й день після Світлої неділі і завжди припадає на четвер.

Повна назва свята – Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

 Історія свята

Назва свята відображає подію з Св. Письма, а саме — це Вознесіння ( піднесення ) на Небо Господа нашого  Ісуса Христа, завершення Його земного служіння. Число 40 — не випадкове, а несе нам свій  сенс. У всій Біблії — це був час закінчення великих подвигів. За законом Мойсея в 40-й день діти повинні бути принесені батьками в храм, до Господа. І тепер у сороковий день після Воскресіння, як би після нового народження, Ісус Христос повинен був увійти до небесного храму Свого Батька, як Спаситель людства, який постраждав задля нашого спасіння.

Перемігши смерть, цей страшний наслідок гріха, і давши тим самим можливість воскреснути в славі, Господь підніс у Своїй Особі людську природу, включаючи тіло людини. Тим самим Господь відкрив кожній людині можливість до загального Воскресіння, піднестися у вищу обитель світла до самого Престолу Всевишнього. Про подію Вознесіння розповідають євангелісти Марк і Лука.

Традиції на Вознесіння Господнє

       Великим гріхом вважається робота в цей день. Краще присвятіть його спілкуванню з рідними та близькими.

       Не варто проводити будь-які обряди, які можна знайти в мережі.

Згідно слов’янській народній традиції, з цього дня весна закінчується і починається перехід до літа, тому вже можна не боятися похолодань. Вважається, що якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до 21 листопада, архистратига Михайла  дня. А дощовий день, згідно з прикметами, віщує неврожай і хвороби у худоби.

       Якщо викупатися на Вознесіння в річці – здоров’я буде міцним. Якщо курка знесла у цей день яйце, його потрібно підвісити під дахом будинку, щоб вона захищала мешканців від нещасть. Почути каркання ворони в цей день – добрий знак.

       В цей день вмивалися росою: вважалося, що на Вознесіння Господнє, роса в цей день вважалася цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня). Тому рекомендується вранці вмитися росою. Дівчатам це допоможе зберегти красу і молодість, а людям похилого віку – подарує сили.

      Прийнято в цей день  молитися про благополуччя і здоров’я: в цей день, перед тим, як зійти на небеса, Господь, як прийнято вважати, вислуховує усі прохання людей і виконує їх.

Також в цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці. На Вознесіння існує звичай “ходити на роздоріжжі” – в гості до рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду і з цукровими візерунками “драбинки”, що символізують шлях на небо.

                                                                                       підготувала п. Дейнека Олександра

 

 

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі