Свято Успіння Пресвятої Богородиці у с. Скнилів

Свято Успіння Пресвятої Богородиці у с. Скнилів

28 серпня,наша Православна Церква справляє велике і радісне свято – Успіння  Пречистої, Пренепорочної Діви Марії, Матері Господа нашого Ісуса Христа. Тілесна смерть звичайно  сприймається людьми, як найбільше нещастя, але кончина Богоматері  за своїм характером і значенням,більше заслуговує назві Успіння.

Церковне передання оповідає, що Богомати переставилася від свого дочасного земного життя тихо і мирно, наче заснула ненадовго в оточені жінок-мироносиць. Згідно з волею Богоматері, тіло ЇЇ було поховано в Гефсиманському саду в новій печері,і вхід до неї був закритий великою кам’яною плитою. Святі апостоли перші дні після поховання Богоматері, провели в Єрусалимі в молитві за неї. Сталося що при похованні Богоматері не було апостола Фоми. Прибувши третього дня після ЇЇ Успіня до Єрусалиму, він, засмучений, побажав востаннє подивитися на ЇЇ останки. Апостоли відкрили гробницю, але вона була порожня, в ній лежав тільки поховальний одяг. Того ж вечора коли апостоли зібрались на вечірню трапезу, засмучені відсутністю тіла Богоматері, сама Пречиста в сяйві божественної слави з ангелами Божими, з’явилася їм, і втішаючи сказала «Радуйтесь, бо я з вами по всі дні!» Святі апостоли радісно озвались: «Пресвята Богородице помагай нам!»

Свято Успіння Пречистої Діви Марії належить до числа 12 найбільших свят церковного року, якому передує суворий Успенський піст.

Скнилівська парафія УПЦ КП також урочисто вшановує це свято яке являється подвійним для нас, адже храм який стоїть у нашому селі, посвячений цій знаменній події. На моє запрошення, як настоятеля цього храму, прибуло духовенство Львівсько-Сокальської єпархії. Святкове Богослужіння очолив декан Золочівського  благочиння  митрофорний протоієрей Володимир Легкий. Йому співслужили: митр. прот. Ярослав Стасюк, настоятель храму с. Дусанів Перемишлянського благочиння,   митр. прот. Володимир Ховзун, настоятель храму  с. Петричі Бузького благочиння, прот. Нестор Горохівський настоятель храму с. Погорільці Золочівського благочиння, прот. Юрій Збирко настоятель храму с. Виписки Перемишлянського благочиння, прот. Володимир Стецик настоятель храму с. Гончарівка Золочівського благочиння, прот. Назар Чорний настоятель храму с. Поляни Золочівського благочиння. Під час Божественної літургії о. Нестор виголосив проповідь, в якій нагадав значення свята Успіння Богородиці, і про обов’язок кожного християнина іти дорогою спасіння, відчуваючи захист Матері Божої у всіх починаннях  та в повсякденному житті.

Після святої Літургії зі словами привітання до вірних, звернувся декан о. Володимир побажавши миру для нашої держави у ці важкі часи, а також миру і злагоди для кожної родини і сім’ї.

Зі своєї сторони, як настоятель храму, я висловив слова подяки від свого імені, а також від всієї громади  священикам, які відгукнулись на наше запрошення і прибули, щоб піднести спільні молитви до Господа Бога та Пресвятої Богородиці,  за нашу духовну сім’ю.  Побажав їм, щоб Божа Мати покривала їх, їхні  сім’ї і пастви святим своїм омофором, і опікувалась ними на протязі всього їхнього життя.

Висловлювались  слова подяки голові церковного комітету, сестрицям і  усім парафіянам, що підтримують  храм  дбаючи про його красу та велич. А також  сім’ї  Град, Роману і Наталі і  їхній донечці Яночці, які вже другий рік поспіль складають жертву на прикрашення  Хреста  біля храму  живими квітами.

Після многоліття, яке чудово проспівав наш хор, ми вийшли на водо-святний молебень.  Отримавши благословення через окроплення святою водою, кожен із присутніх ідучи до своїх домівок, переповнені великою радістю, дякували Богові за Його велику ласку і безмежне милосердя до своїх дітей.

Ієрей Ігор Стасюк

Фотоальбом

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі

Коментарі

Залишіть коментар