Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію на цілющому джерелі присілка Заглина

Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію

на цілющому джерелі присілка Заглина

13 вересня 2016 року, в день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi, в рамках Першосвятительського візиту до Львівської єпархії, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав Жовківське благочиння і звершив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого на цілющому джерелі присілка Заглина (с. Монастирок) – місці чудесного явлення Божої Матері.

Це щорічне богослужіння відбувається в рамках Всеукраїнської Патріаршої прощі, що традиційно звершується до цього святого місця в день відпустового свята.

Цьогоріч на Патріаршу Літургію традиційно прибула велика кількість паломників – понад 10 тисяч вірян зі Львівської, Волинської, Рівненської, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької, Київської та інших областей України.

Згідно з благословенням очільника єпархії кожна парафія Львівської єпархії забезпечила своїм парафіянам можливість участі в Патріаршому богослужінні.

На святому місці Предстоятеля зустрічали голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка та голова Жовківської районної державної адміністрації Надія Щур.

Зі словом вітання на адресу Святійшого Патріарха Філарета звернувся Жовківський районний благочинний протоієрей Стефан Кіндрат:

“Ваша Святосте! Коли ми сьогодні зустрічаємо Вас знову тут, на цьому святому місці, у нас на Жовківщині велика духовна радість. Ми дякуємо Вам за те, що вже вкотре поспіль цю радість Ви нам приносите!

Ваша Святосте! Ми з великим задоволенням зустрічаємо Вас, тому що Ваша молитва, Ваша присутність тут із нами є тою великою підтримкою для нас, православних українців, тут на Галичині. І сьогодні цей народ, який зібрався тут, який більшу частину свого життя трудиться, працює, сьогодні вибрав ту благу частину, як Євангельська Марія, а саме бути на молитві, на Божественній Літургії, яку будете очолювати Ви – наш Святійший Патріарх нашої рідної Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Тому просимо у Вас Ваших святительських молитов за нас, за весь український народ, за тих священиків православних і львів’ян, які в буремні часи зберегли віру православну на Галичині, і за нашу державу, за наше військо українське. Ласкаво просимо Вас, Ваша Святосте! Іс полла еті Деспота!”

За Божественною Літургією Його Святості співслужив очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та запрошені на святкування ієрархи: Патріарший намісник Високопреосвященний митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, Високопреосвященний митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Високопреосвященні архієпископи Рівненський і Острозький Іларіон і Чернігівський і Ніжинський Євстратій, керуючий справами Київської Патріархії намісник Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря Високопреосвященний архієпископ Вишгородський Агапіт, Високопреосвященні архієпископи Дрогобицький і Самбірський Яків і Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, Преосвященні єпископи Дніпровський і Криворізький Симеон, Ужгородський і Закарпатський Варсонофій і Володимир-Волинський Матфей, вікарій Волинської єпархії.

У числі духовенства Святійшому Патріарху Філарету співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, ректор Львівської православної богословської академії протоієрей Ярослав Ощудляк, ключар Покровського кафедрального собору м. Львова протоієрей Павло Кочкодан, благочинний Львівського благочиння протоієрей Ярослав Дуда та районні благочинні – Кам’янка-Бузького благочиння протоієрей Михаїл Піх, Золочівського благочиння протоієрей Володимир Легкий, Буського благочиння протоієрей Петро Салабай, Пустомитівського благочиння протоієрей Григорій Манюк, Бродівського благочиння протоієрей Василій Шира, Радехівського благочиння протоієрей Зеновій Середницький, Городоцького благочиння протоієрей Роман Шак, Жовківського благочиння протоієрей Стефан Кіндрат, Перемишлянського благочиння протоієрей Олег Коваль.

За богослужінням також молилося понад дві сотні священиків Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування, звершуючи духовну опіку над своїми парафіянами.

Окрім того участь у святковому богослужінні взяв представник архієпископа Мечислава Мокшицького Митрополита Львівського Римсько-Католицької Церкви о. Юзеф Легович, препозит Митрополичого Капітулу у Львові, декан Жовківського деканату.

У повному складі за Літургією молилися студенти Львівської духовної школи.

Участь у Літургії взяв меценат Церкви Орест Лазірко з дружиною Лідією.

Співи богослужіння виконував чоловічий хоровий колектив “Орфей” (регент – диякон Симеон Пігура). До Таїнств Сповіді та Святого Причастя приступили понад півтисячі вірян.

Після завершення Літургії Предстоятель виголосив проповідь.

У свою чергу зі словом подяки за звершене богослужіння на адресу Предстоятеля звернувся очільник Львівської єпархії Високопреосвященний митрополит Димитрій.

Насамкінець Святійший Патріарх Філарет з ієрархами та духовенством спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері “Царице моя Преблагая…” та скуштували джерельної води.

Cтаття та фотоальбом

Церква.info
за матеріалами прес-служби Львівсько-Сокальської єпархії

 

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі

Коментарі

Залишіть коментар