Різдвяне послання митрополита Львівського і Сокальського Димитрія (УПЦ КП)

Різдвяне послання митрополита  Львівського  і  Сокальського

ДИМИТРІЯ

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву

та всім вірним Львівсько-Сокальської єпархії

Української Православної Церкви

Київського Патріархату

 

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!

Всечесні отці! Дорогі у Христі брати і сестри!

“Бо Немовля народилося нам – Син даний нам!” (Іс. 9,6). “Затремтіли всі сили від невимовного Божого сходження, коли Вишній зійшов добровільно аж до плоті, від дівочого лона, ставши людиною: тому Пресвяту Богородицю ми, вірні, величаємо” (Ірмос 9-ої пісні канону).

Колись у давнину праотці сумували в очікуванні, пророки передбачали пришестя, а праведники хотіли бачити народження Того, Хто сьогодні для нас народився, Того, про Кого каже пророк: “Бог на землі явився і з людьми пожив” (Варух. З, 38). Тому з цього дня роздумуймо про вічне, з вірою і надією бажаймо дарів вічних, і за правом нам наданим вважаймо себе дітьми Божими. Чому ж ми ще ходимо смертними, чому ж знаходимо задоволення у речах смертних? Адже Бог обожив людину, Бог став людиною. Не залишаючи Того, Ким Сам був, забажав стати тим, кого створив, не втрачаючи Божества, став Людиною, щоб і ми могли уподібнюватись Богові.

“Засурміть у новомісяччя сурмою у пресвітлий день свята вашого”,- закликає псалмоспівець і цар Давид (Пс. 80,4). І ми, брати і сестри, сурмою нашого праведного життя, ангельськими голосами віддаймо хвалу Тому, Хто народився в убогих яслах, бо від цього дня темрява починає зникати і світло збільшується. Навіть природа нам дає зрозуміти, що світла в нашому житті стає більше, день збільшується, а ніч зменшується.

Істина для того, щоб явити Себе на землі, зійшла до нас з небес у день найменший за своїм світлом, але це такий день, від якого світло починає збільшуватись. Чому так? Для того, щоб і ми піднімались до Світла,
сходили від землі на небо. Істиною цією є Христос, Який дає нам життя, мир і правду. Отже, віддаймо наші серця для закону Христового, для виконання Його заповідей так, як Діва Марія віддала лоно Своє для тіла Христового. Главу Церкви Святої народила Марія Діва, а нас усіх народила Церква, бо Церква є для нас мати і діва: мати за лоном любові, а діва – за цілістю віри і благочестя.

Віфлеєм, в якому колись молодий Давид пас вівці, і де народився Христос, означає “Дім Хліба” і про Себе Спаситель, виходячи на проповідь, скаже: “…істинно, істинно кажу вам: не Мойсей дав вам хліб з неба, але Отець Мій дає вам істинний хліб з небес. Бо хліб Божий є той, який сходить з небес і дає життя світові… Я є хліб життя…” (Ін. 6, 32-35). Кожного разу, коли в Церкві звершується Божественна Літургія, ми зустрічаємо Христа, цей Хліб з неба, Який прийшов до нас у Різдві Бога, і цю жертву Творцю ми розпочинаємо словами ангельського різдвяного славослів’я “Слава в вишніх Богу і на землі мир, в людях благовоління!”

Щиро вітаю усіх вас із Святом Різдва Христового, Новим 2018 Роком! Нехай благодать Божа створить у наших серцях мир, який приходить з небес, і дарує нам милість від новонародженого Немовляти Христа Бога!

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!

Димитрій

митрополит Львівський і Сокальський

Різдво Христове 2017/2018 року
м. Львів

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі