Підготовчі неділі до Великого посту

Перед Великим постом завжди йде кілька підготовчих неділь, щоб віруючі могли належно приготуватись й настроїтись на піст:

  1. Неділя Митаря й Фарисея. В цей день читається уривок з євангелія про митаря і фарисея, який учить нас покаянної молитви митаря: Боже, милостивий будь мені, грішному і осуджує в нас фарисея, котрий бачить тільки власні мізерні добрі діла, вважаючи себе праведником, а зло бачить тільки в інших, та ще й осуджує ближнього.
  2. Неділя Блудного Сина. Євангеліє в цей день вчить нас розкаянню, бо всі ми блудні сини Отця Небесного. Господь радується за розкаяного грішника і приймає його радо, як батько рідного сина.
  3. Неділя М’ясопустна. Євангеліє в цей день розповідає нам про Страшний Суд, розповідає, яка доля чекає людину: „ підуть грішники на вічну муку, а праведники – на вічне життя ” (Мф. 25, 46). Церква нагадує нам про наші моральні обов’язки, про відповідальність перед Богом за вчинені гріхи і закликає нас до покаяння як єдиного порятунку для грішника. З цього дня люди вже не вживатимуть м’ясних страв аж до Великодня.
  4. Неділя Сиропустна, або Прощена. Останній тиждень перед Великим постом. Люди ще вживають молочні продукти, але вже не вживають м’ясні. В неділю (останній день тижня, останній день перед постом) люди просять один у одного прощення, примирюються з усіма, щоб достойно вступити в період посту, і щоб жертва наша була прийнята Господом. Бо сам Христос навчає: „ Коли принесеш ти до жертовника свого дара, та й тут згадаєш, що брат твій щось має на тебе, – залиши отут свого дара перед жертовником, і піди, примирися перше з братом своїм, – і тоді повертайся, і принось свого дара. Зі своїм супротивником швидко мирися, доки з ним на дорозі ще ти, щоб тебе супротивник судді не віддав ” ( Мт. 5, 23-25).

Кожна людина повинна від серця простити всім своїм боржникам, не залишивши в душі навіть тіні злоби. „ Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших ” (Мф. 6, 14-15).

Із книги Великий піст. Як правильно його провести. „ Благодатний вогонь ” Глибока.ст.19-20

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі