Освячення ківота в честь чудотворної ікони Єрусалимської Божої Матері у м. Золочеві

26 травня 2019 року у храмі Воскресіння Господнього Української Православної Церкви (ПЦУ)  м. Золочева, відбулось урочисте освячення ківота в честь чудотворної Ікони Єрусалимської Божої Матері.

Цей список (копія)  ікони Пресвятої Богородиці Єрусалимської був виготовлений на прохання православної громади храму м. Золочева, у місті Єрусалим (Ізраїль)  та освячений у храмі Гробниці  Пресвятої Богородиці, де і зараз знаходиться оригінал цієї ікони.

В чині освячення взяли участь духовенство району  на чолі з отцем  благочинним Золочівського деканату Володимиром Легким.

Після освячення ківота, усі присутні вийшли на урочистий  обхід навколо храму з іконою Пресвятої Богородиці, після якого був  прочитаний акафист до  чудотворної ікони  Єрусалимської Божої Матері, і  відбулось помазання усіх присутніх віруючих освяченим єлеєм.

Слід зауважити, що точна копія (список) з чудотворною іконою має ті самі властивості, що і оригінал. Тому і сьогодні, поклонившись перед списком ікони Пресвятої Богородиці «Єрусалимська» потрібно просити благодатної допомоги в прийняті правильних рішень, просити оборони від ворогів та зцілення від тілесних і душевних недугів.

Єрусалимська ікона Божої Матері – це одна з найвідоміших і найважливіших ікон. Образ вірно супроводжує християнство з початку часів. Вона зображує прижиттєвий образ Матері Божої і втілює риси її обличчя. За всю історію християнства Пречиста допомагала нашому народові у всьому: будь то хвороби або біди окремих людей або страшні епідемії.

Образ Богоматері був написаний святим Євангелистом Лукою на 15 рік після Вознесіння Господнього. Вважається, що даний образ був першим з 70 інших образів Божої Матері. З самого початку ця святиня мала оберігати Єрусалимську громаду. Вона вважається чудотворною і на це є безліч свідчень.

Було багато випадків позбавлення різних недуг і лих. Перш за все, молитва перед ликом Богородиці допомагає від парaлічу, хвороб очей і навіть слiпоти. Були відомі випадки, коли загальна молитва до «Єрусалимської» Божої Матері зупиняла спалаху холeри і чуми. Також молитва може допомогти позбавити від нещасних випадків, пожеж.

Про що моляться «Єрусалимської» іконі Божої Матері?

Найчастіше моляться перед напередодні неприємних подій, в скорботі чи зневірі;

Так як ікона цілюща, то багато просячи Богородицю допомогти позбулися від тілесних недуг;

Спільна молитва перед Пречистою здатна зупинити вторгнення ворогів;

Варто молитися перед відправленням в довгу подорож або відрядження – це захистить від труднощів в дорозі;

Можна просити Пречисту про сімейне благополуччя, допомоги в зачатті дитини і захисті сімейного вогнища.

Тому сьогодні молимось до Пресвятої Богородиці:

Пречиста Вседіво Богородице Марія. Покровительнице і Заступниця наша!

Припадаємо і поклоняємось Тобі перед святою і чудотворною Єрусалимською іконою, і смиренно молимось Тобі, почуй голос молитов наших, що від душі приносимо Тобі

Пресвятая Богородиця спаси нас і допомагай нам.

 

P.S. запрошуємо усіх жителів та гостей нашого міста, відвідати наш храм та побачити нашу святиню на власні очі, а також прикластися до списку чудотворної Єрусалимської ікони Божої Матері. Дана ікона буде зберігатися у нашому храмі на постійній основі за адресою: м. Золочів, вул. Г.Сковороди № 1.  Храм Воскресіння Господнього УПЦ (ПЦУ).

підготував кандидат богослів’я Легкий Богдан

Фотогалерея

« 1 of 2 »
Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі