Молитва,  як найбільший прояв любові до ближнього

Апостол Іоанн Богослов пише: “Хто говорить: я люблю Бога, а брата свого ненавидить , той каже неправду, бо якщо не любить брата свого, якого бачить, як можна любити  Бога, якого не бачить”? І ми маємо від Господа таку заповідь,  той, хто любить Бога,  любить і брата свого.

Найбільшим проявом любові до людини є молитва за неї. Господь заповідав любити навіть ворогів і молитися за них.

 Чому-ж молитва є найбільшим проявом любові? Молитва за ближнього – це допомога для нас самих, оскільки завдяки їй в нас зростає любов, але в першу чергу вона є допомогою для того, за кого ми молимось. Молитва за ближніх для нас – це не просто одне з можливих проявів любові, але наш обов’язок. Адже любов до ближнього – це заповідь Господня. А ще тому, що молитва за інших – це вищий прояв любові, це духовна милостиня. Є милостиня тілесна, та милостиня  духовна – незрівнянно вище настільки, наскільки і душа вища за тіло.

Любов до ближнього – це духовна любов, тому любити потрібно заради Бога, а не для себе самого. “Любов без Бога – це егоїстична любов”. Любов може стати неегоїстичною і бути такою, як це задумано Богом через молитву. Любов спонукає нас до молитви, а молитва живить наші риси: любов, співчуття, жертовність і доброту.

Джерело любові до ближнього знаходиться в молитві. Якщо ми не молимося за ближніх, не дбаємо про таку молитву, то тим самим відкидаємо можливість якнайкраще виконати заповідь про любов до ближнього. Заповідь про молитву за інших людей міститься в першу чергу в Євангелії. Сам Господь в молитві, яку Він дав Своїм учням заповідає, щоб ми молилися не за себе тільки, але і за інших.

Будемо молитись просто, як дитя і Господь почує нашу молитву, бо Господь наш настільки Милостивий Отець, що ми ні зрозуміти, ні уявити цього не можемо і тільки Дух Святий відкриває нам Його велику любов. Преп. Силуан Афонський каже: “Раніше я думав, що Господь творить дива тільки по молитвах святих, але тепер знаю, що і грішному сотворить Господь диво, як тільки змириться душа наша.

Отже, головне, щоб наша молитва здійснювалася з смиренням,мирно, з надією не на наш особистий успіх, а на милість Божу. Так молитися здатний кожен з нас і до такої молитви треба себе примушувати. Молитва є найкращим засобом для того, щоб возгріти любов в людських серцях. Коли немає в нашому житті молитви за ближнього, тоді наші серця холонуть і в них зменшується чи що найгірше – зникає любов до Творця і Його образу – до людей.

Буває і так, що плоди наших трудів не видно, до цього теж потрібно бути готовим, тому що в такому випадку результати наших трудів ми можемо дізнатись тільки після закінчення цього земного життя. Так – що ніколи ні за яких обставин не можна говорити, що наша віра, труди і молитви марні, тільки тому, що вони не дають видимих результатів. Навпаки – жодна добра справа, жодне сердечне зітхання не залишиться забутим у Господа, тільки не завжди нам корисно бачити плоди Божого милосердя тут, на землі.

А Господь бачучи щирі і смиренні молитви,старання людини немічної сподобить по Своїй милості найбільшого Свого дару – Царства Небесного во Христі Ісусі Господі нашому.

Михайло Строїч

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі