Комбоскини — християнський оберіг

По своїй формі грецькі комбоскини нагадують нам  браслет, який звичайно носять на зап’ясті лівої чи правої руки. А в часі молитви комбоскини  знімають і  тримають у лівій руці, а правою ж ставлять на собі хресне знамено.  Для християнина цей оберіг називається комбоскини, являється священним, по тій причині, що його плетуть на святій горі Афон, монахи в монастирях. Вони вкладають всю душу і все своє трепетне відношення до Бога в своє творіння. Монахи для будь-якого  православного християнина здійснюють плетіння кожного вузлика, супроводжуючи сам процес плетіння молитвами та співом, тим самим надаючи цим комбоскинам духовного вмісту і «намолотості».

Існує також повір’я про появу комбоскин, а саме, що до преподобного отця Пахомія в сні явився ангел Божий, який тримав у руках комбоскини. Потім ангел протягнув клубок шерсті до преподобного отця, і навчив його тому, як робити подібні вузлики. Плетіння потрібно було здійснювати хрест – навхрест, в результаті чого в кожному  вузлику було по 9 хрестів. Прокинувшись, преподобний Пахомій побачив, що в його руках лежав наполовину сплетений браслет, після чого преподобний закінчив плетіння. З того часу, під час молитви отець Пахомій постійно тримав в руках цей шнурочок з вузликами.

 Греки  завжди святково  надягають комбоскини на ліву руку  і свято шанують всі традиції зв’язані з цим оберегом(браслетом). Назва комбоскини отримали від грецьких слів комбос — що означає вузол, і скини—шнурок. По цім значить комбоскини представляють собою шнурок з вузлами або браслет з вузлами.

Комбоскини розміщені на зап’ясті руки,  дуже нагадує нам зовнішньо, звичну  для нас вервицю (чотки), зібрані з маленьких камінців, про те, це не камінці, а вузлики.

Звичайні комбоскини виготовляють із шерстяної чи шовкової нитки чорного кольору, але це в теперішній час є не принципово, тому що тепер, можна знайти комбоскини різних кольорів та відтінків. На комбоскинах може бути присутній хрестик, сплетений також як вузлики, хрестик з металу чи дерева, присутні різноманітні буси ( скло, дерево, пластмаса).

Православні християни вірять, що комбоскини містять в собі молитви, які виступають на захист людини, котра носить їх. По тій причині не знімають цей оберіг на протязі всього життя.

Комбоскини являються символом віри, довіри, сили. Є повір’я, якщо простягнути руку на зап’ясті, якої знаходиться комбоскини до будь – якої тварини чи звіра, навіть до самого лякливого, то вони не лякаються і не втікають від людини. Силі комбоскини підчиняються всі іпостасі природи живої та не живої.

Придбати комбоскини можна для себе в якості оберіга або придбати в якості гарного подарунка для християнина. Дарують звичайно такий подарок, близьким людям, родичам, тим самим показуючи своє ставлення до людей, які заслуговують поваги.

В середовищі віруючих людей комбоскини мають велику шану та особливе ставлення.

Для того щоб комбоскини були не просто дань моді, а дійсно служили в якості оберега, вони повинні бути придбаним в монастирях Греції  чи на святих місцях.

P.S. Саме грецька комбоскина має бути присутня на зап’ясті руки віруючої людини, християнина, а не червона нитка, як тепер модно і у малих і у дорослих на руці є червона нитка, хоча ні про особливості, ні про значення  червоної нитки не знають, ба більше навіть і не здогадуються.

Комбоскина – як оберіг від усіляких негараздів, біди та горя. А в особливий час цей шнурочок з вузликами, може стати для людини тим предметом, за допомогою якого можна молитися до Бога, за себе чи близьких і рідних.

 

   Благочинний Золочівського деканату

              митр. прот. Легкий Володимир

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі