БІБЛІЯ—КНИГА НА ВСІ ЧАСИ

БІБЛІЯ—КНИГА НА ВСІ ЧАСИ

Всі книги Святого Письма, або Біблія, є книга Божа. Ця книга — єдина в світі за широким своїм розповсюдженням серед усіх народів. Вона наймогутніша книга за своєю силою і впливом на життя людини у всі часи.

Чи треба говорить нам про те, що Біблія — єдина книга, яка не вмирає. Всі інші книги, якими б вони не були цікавими, — короткочасні, з’являють­ся і зникають. Біблія — це книга на всі часи.

Інші книги призначаються для обмеженого кола суспільства—для лю­дей, що займаються наукою, мистецтвом, літературою, історією та іншими галузями. Біблія має призначення для всього людства. Інші книги впро­довж віків витрачають свою силу і все, що є в них корисного, поглинається часом. Біблія ж — книга невичерпна. Джерело її настільки глибоке, що чим більше ми з нього черпаємо, тим більший скарб знаходимо.

 

Інші книги мають чимало недоліків, які треба відкидати. Біблія — це золото, випробуване вогнем. У ній—дивна сила, яка може бороться і пере­магать усі єресі, що виникають в історії людства. І все це із-за того, що Біблія — це книга Божа.

В ній записано те, що відкрито для нас Духом Святим. У Біблії нема помилок, тому що Бог, який відкрив нам те, що потрібно для спасіння, не помиляється. Біблія вміщає в собі істину. Істиною є Бог. Світ із-за невігла­ства, безумства, гріховності і фарисейської доброчинності не знає Бога. Природа відкриває нам буття, могутність, благість і мудрість Божу, але Са­мого Бога природа не відкриває. А Біблія відкриває нам Бога. Поняття про Бога, що дає нам Біблія, настільки величне і захоплює серце, настільки високе і в той же час просте; воно повне різноманіття і разом з тим цільне, що всі ті, що, з ласки Божої, пізнали Бога через Біблію, відчувають і пере­конані в тім, що Бог відкрив Себе їм.

Ніхто не може знать Бога, але Сам Бог відкриває Себе людині на­стільки, наскільки Він хоче і наскільки людина може вмістити в собі. Тільки безумець може говорити, що він може пізнати Бога.

Безкінечний і неосяжний Бог, що перебуває у світлі недоступнім, Сам між тим сходить і сповіщає про себе людей, у тому числі і дітей. Вічний і всюдисущий Бог завжди живе з нами — в усіх народах, поколіннях, сім’ях і з кожною особистістю. Він Єдиний Святий і Спаситель грішників; Єди­ний Праведний і в той же час Виправдатель винних. Він страшний у Своїй величі і судах Своїх і в той же час милостивий і милосердний, лагідний і співстраждальний, поблажливий і довготерпеливий. Він безмежно бла­женний Сам у Собі і не потребує із зовні ніякої радості, і разом з тим Він плаче за майбутнє Єрусалиму і зітхає за Свій грішний народ. Він закликає небо і землю співчувати Йому, поля і дерева радіти з Ним, тому що Він знайшов загиблого і оживив того, хто був духовно мертвим. Бог близький до людей і особливо до віруючих.

Бог заповідав Ізраїлю, щоб не робити собі зображень Бога, як це було у язичників, тому що вони ніколи не бачили його образа. Але в той же час Він говорить Ізраїлю, що Він має очі і все бачить; Він має вуха і слухає голос нашого моління. Він має руки і простягає їх для спасіння людей. Він по­рівнює Себе з батьком, який шкодує за своїх дітей. Він порівнює Себе з матір’ю, яка не може забути своєї дитини. Він порівнює Себе з нареченим, який радіє за свою наречену.

Браття і сестри! Коли Біблія відкриває нам Бога — це не людська фан­тазія і видумка; це — повнота життя, повнота любові; це — небесна сила, яка входить у саму глибину людського серця. Нема нічого величнішого,- нема нічого більш радісного і блаженного, ніж перебування Бога в серці людини. Йому слава на віки віків.

З проповідей патріарха Філарета

Поділитись
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print

Коментарі

коментарі

Коментарі

Залишіть коментар