ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ

На той час Римською державою керував імператор Август.

Він намислив дізнатися, скільки людей живе в його країні і в підвладних йому землях. Це було потрібно цареві, щоб розрахувати кількість податку, яка мала по­трапити до його казни.

Почали перепис в Ізраїлі, де порядкував жорстокий цар Ірод, друг Риму.

Цареві слуги, котрих було послано вести облік, звірялися з книгами, що зберіга­лися в кожному місті. Тому було наказано всім, хто мешкає не вдома, повернутися.

Батьківщиною Йосифа був Віфлеєм. Там знаходилися записи його родини. Тому він мусив одправитися до Віфлеєма.

 

Він побоявся залишити Марію, котра чекала дитину, в Назареті й узяв її з собою. До того ж він знав, що за провіщенням пророків Спаситель мав народитися у Віфлеємі, вітчизні давнього царя Давида.

Йосиф посадив дружину на віслюка і вирушив у путь.         

Коли вони дісталися до Віфлеєма, виявилося, що все місто переповнене через перепис, і їм ніде заночувати.

Нарешті якийсь чоловік зласкавився і запросив їх до печери при будинку, де він тримав свою худобу. Вівці о тій порі року паслися в полі, і Йосиф з Марією змогли там розташуватися на ніч.

І тоді з’явилося на світ чудесне Дитя. Його сповили і покляли на солому в кам’яні ясла, годівницю для худоби.

А рано-вранці біля печери почулися голоси. Це прийшли пастухи. їхні обличчя  були радісні, голоси схвильовані. Навперебій вони розповідали, що Ангел Божий з’явився їм у полі і сповістив про народження Христа.

Отже, Христос народився не в палаці, а в бідному домі. І навіть не в самому домі, а в сарайчику для худоби. І замість царедворців Його колиску оточували прості й добрі пастухи, що прославляли Бога за спасіння.

Коментарі

коментарі

Коментарі

Залишіть коментар